Hardentools pomaga zabezpieczyć Windows

24 lutego 2017, 12:56

W GitHubie pojawiło się darmowe narzędzie, które powinno uczynić Windows bardziej bezpiecznym. Hardentools, bo o nim mowa, wyłącza usługi i aplikacje, które mogą stać się celem ataku. Autorem narzędzia jest Claudio Guarnieri z Citizen Lab na University of Toronto, który pracuje też dla Amnesty International



IBM zbudowało dwa kolejne komputery kwantowe

13 listopada 2017, 11:24

IBM poinformował właśnie o zbudowaniu i przetestowaniu dwóch maszyn. Jedna z nich do 20-kubitowy komputer, który zostanie udostępniony klientom firmy jeszcze przed końcem bieżącego roku. Druga to prototypowy 50-kubitowy system, który stanie się podstawą do zbudowania kolejnych maszyn


Szpitale nastawione na zysk gorzej leczą?

19 września 2018, 10:25

Pacjenci, którzy leczą się w szpitalach nastawionych na zysk, częściej trafiają ponownie do szpitali, niż ci, którzy leczą się w szpitalach nie nastawionych na zysk i szpitalach publicznych, wynika z badań przeprowadzonych przez University of Illinois, Chicago.


Microsoft prezentuje ElectionGuard, swój pomysł na elektroniczne wybory

18 lipca 2019, 10:13

Podczas Aspen Security Forum Microsoft zaprezentował swój pierwszy system do elektronicznego głosowania oparty na Microsoft ElectionGuard. Prezentacja miała udowodnić, że system nadaje się dla osób niepełnosprawnych i jest na tyle tani, iż mogą z niego korzystać nawet władze lokalne. Jednocześnie dobrze zabezpiecza wybory.


WHO: kraje powinny przygotowywać się na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2

24 lutego 2020, 19:12

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że świat powinien przygotować się na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Zdaniem przedstawicieli tej organizacji, jest zbyt wcześnie by uznać, że już mamy z nią do czynienia, ale państwa powinny się już przygotowywać. Przypomnijmy, że USA – o czym informowaliśmy – rozpoczęły przygotowania już trzy tygodnie temu.


NASA i jej partnerzy podpisali Artemis Accords – podstawę przyszłej obecności człowieka w kosmosie

20 października 2020, 04:41

W ramach prowadzonego przez NASA programu Artemis ludzie mają wkrótce powrócić na Księżyc, a w przyszłości planowany jest załogowy lot na Marsa czy badanie asteroid. Dlatego też NASA i agencje kosmiczne 7 innych państw podpisały właśnie tzw. Artemis Accords, międzynarodową umowę dotyczącą zasad współpracy pomiędzy krajami biorącymi udział w pracach NASA.


Wkrótce drugi test załogowej kapsuły Starliner Boeinga

11 maja 2021, 08:23

Załogowa kapsuła kosmiczna Starliner produkcji Boeinga ma polecieć na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) nie wcześniej niż 30 czerwca. Będzie to drugi bezzałogowy test tej kapsuły. Pierwszy, nieudany, odbył się w grudniu 2019 roku. Jeśli misja OFT-2się powiedzie, Boeing może już w niedalekiej przyszłości stać się drugą prywatną firmą, która będzie woziła astronautów na ISS.


Terapia współuzależnienia – na co warto zwrócić uwagę?

26 sierpnia 2022, 09:04

Partnerzy osób uzależnionych nie mają łatwego życia i dość często wskutek przykrych doświadczeń wykształca się w nich tzw. syndrom współuzależnienia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z problemu, gdy tymczasem wpływa on bardzo destrukcyjnie zarówno na nich samych, jak i partnera borykającego się z nałogiem. Właśnie dlatego profesjonalne ośrodki leczenia uzależnień oferują terapię współuzależnienia. Sprawdź, na czym ona polega i co warto wiedzieć na jej temat.


Po 9 latach ukończono prace nad superaparatem fotograficznym dla astronomii

9 kwietnia 2024, 19:40

Po 9 latach pracy naukowcy i inżynierowie ze SLAC National Accelerator Laboratory ukończyli budowę Legacy Survey of Space and Time (LSST) Camera. Urządzenie o rozdzielczości 3200 megapikseli zostanie zamontowane w Vera C. Rubin Observatory, które ma po raz pierwszy zostać uruchomione w styczniu przyszłego roku. Niezwykły aparat będzie co 20 sekund wykonywał fotografię o czasie ekspozycji 15 sekund i w ciągu 10 lat dostarczy olbrzymią ilość danych, które pozwolą na lepsze zrozumienie ciemnej energii, badanie ciemnej materii, Drogi Mlecznej i Układu Słonecznego


Boją się o swoje

22 września 2006, 11:58

Dwie amerykańskie firmy proszą Komisję Europejską o poczynienie kroków blokujących europejską premierę systemu operacyjnego Windows Vista - podał dziennik Wall Street Journal.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk